תפריט סגור

איפה הראש דיו שלכם

יש בבעלותכם מדפסת וכעת לאחר שימוש אינטנסיבי טפטופי הדיו האחרונים מורים לכם כי הגיע הזמן לרכוש ראש דיו חדש? המומחים שלנו ילמדו אתכם לחסוך בעלויות ומה ההבדלים בין הסוגים השונים של ראשי הדיו
 
מדפסות הזרקת דיו- כרטיס ביקור

רבים משתמשים במדפסות הזרקת דיו משום יעילותן. כאן מדובר על מדפסת שבה מותקנת סדרה של מזרקים בגודל זעיר אשר מתיזים טפטופים של דיו אל הנייר עד אשר מתקבלת התוצאה הרצויה לנו. מיקומו של ראש הדיו בעת ההדפסה צמוד לנייר ותפקידו הוא התיז את טפטופי הדיו ולשאוב חזרה את הדיו העודף כך שלא ייווצרו כתמי דיו על הדף. כל מדפסת הזרקת דיו מכילה מחסנית או מחסניות דיו אשר אוזלות בהתאם לדפוס השימוש בהן.
 
היתרון הגדול של מדפסות עם ראשי דיו הוא שההדפסה פשוטה מאוד וזולה (ביחס לכל האפשרויות האחרות, כמו למשל מדפסות בהזרקת לייזר) ולכן השימוש האידיאלי בה הוא לצרכים ביתיים.

החיסרון הגדול ביותר לגבי ראשי דיו של מדפסות אלו הוא שאם בחרתם במדפסת צבעוניות אשר מכילה ראש דיו שחור ומחסניות צבעוניות, הוא שמספיק שהדיו ייגמר במחסנית אחת על מנת שראש הדיו השחור ושאר הצבעים לא יתפקדו וכך לא תוכלו להדפיס עד מילוי דיו במחסנית החסרה.

לפני עשר שנים רוב החברות והעסקים העדיפו לרכוש מדפסות לייזר אך לפני כמה שנים התרחש מפנה וזאת משום היתרון הגדול של מדפסות ראש דיו, העלות הזולה (כמעט חמישים אחוזים) של הדפסת דף בהשוואה אל מדפסות לייזר.
 
ראש דיו מקורי

ראש דיו מקורי מיוצר על ידי היצרן ולרוב עולה פי 2 מראש תואם.

בעבר, רבים נמנעו מרכישת ראש דיו תואם משום הסברה כי הוא הורס את המדפסת ועד היום לא ברור האם דובר בתרגיל שיווקי של יצרניות המדפסות והדיו. כך או כך אין שום הוכחה אשר מחזקת את הסברה והופכת אותה לעובדה.
היתרונות של ראש דיו מקורי:

  • איכות גבוהה
  • ייצור בתנאים מחמירים סטריליים
  • עמידה בתקנים
  • אריזה השומרת על עמידותו
  • תאימות מקסימאלית למדפסת שברשותכם

החיסרון הוא המחיר היקר לעיתים פי שניים מראשי דיו תואמים או ממוחזרים.
 
ראש דיו תואם

כאן מדובר על ראשי דיו חדשים אשר אינם מיוצרים על ידי היצרן של המדפסת אלא על ידי יצרנים אחרים. דבר אשר מאפשר לכל בעל מדפסת ליהנות מאיכות גבוהה במחיר לא יקר.

היתרונות של ראש דיו תואם:

  • בקרת ייצור גבוהה
  • מוצר איכותי אשר אינו נופל מראשי דיו מקוריים
  • מיוצרים תוך בהתאם לתקנים בינלאומיים
  • לעיתים כמות הדיו במחסנית גדולה יותר
  • מחיר נמוך יותר ממחיר ראש דיו מקורי.

החסרונות: לא תמיד ניתן למצוא ראש דיו תואם של אותו דגם בו אתם מעוניינים, בעיקר אם מדובר בדגם חדש וזאת משום שלוקח זמן לפתח אותו.
 
ראש דיו ממוחזר

מחסנית מקורית אשר מולאה לפחות פעם אחד מחדש. רבים טוענים כי הבעיה במחסניות תואמות היא שראש הדיו שלהם יכול להיסתם, אך דבר זה תקף גם  לגבי ראשי דיו מקוריים וניתן לפתור בעיה זו בקלות על ידי המסה של דיו למדפסת על ידי טבילת ראש הדיו במים פושרים או החלפת הראש בחנות בו הוא נקנה.

היתרון- המחיר הזול. חסכון של בין 40-50% במחיר בהשוואה אל ראשי דיו מקוריים.

החיסרון- אין שום דרך לדעת מהי איכות הדיו עד שאתם משתמשים בראש דיו. דבר אשר יכול ליצור מצב של רכישה משתלמת ותוצאה של כתמי דיו נמרחים או דיו אשר מתייבש לאחר פרק זמן קצר.
 
מעוניינים לדעת פרטים נוספים אודות סוגים שונים של ראשי דיו? פערים במחירים והיכן הכי כדאי לרכוש ראשי דיו? השאירו את הפרטים ואנו נחזור אליכם עם כל הפרטים החשובים ביותר אודות ראשי דיו.

הזמינו עכשיו דיו וטונר למדפסת במחירים ללא תחרות​