תפריט סגור

טונרים ודיו למדפסת – כל מה שצריך וכדאי לדעת

המדפסת הביתית והמשרדית היא אחד הדברים השימושיים ביותר שהומצאו בחברה המודרנית. עם זאת, לפעמים קצת מבלבל להבין מה בדיוק הטונר המתאים ולמה הוא יקר כל כך

כשאנחנו הולכים לרכוש מדפסת, הטונרים נראים לנו כמו משהו מובן מאליו. אך כאשר הראשון נגמר אנחנו מבינים שצריך לבחור סוג מסוים, שלא תמיד קיים במלאי, והמחיר שלו עלול להרקיע שחקים. הגיע הזמן לעשות קצת סדר במיתוסים על דיו למדפסת וטונרים.


מיתוס ראשון: רכישת ראש דיו יקרה יותר מרכישת מדפסת

לצערנו, המיתוס הזה לעיתים נכון, אך לא בהכרח. ראש דיו יכול לעלות מחיר גבוה ביותר, ולעיתים אפילו עד כ-250 שקלים למדפסת ביתית (טונרים למדפסות גדולות ומשרדיות יעלו יותר). למרות זאת, ישנם פתרונות חדשניים כמו ראשי דיו ממוחזרים וזיכוי על אילו הריקים שמשנים את מאזן המחיר.


מיתוס שני: דיו חלופי יהרוס לי את המדפסת

מהרגע בו נכנסו ראשי הדיו החליפיים החלו כל מני גרסאות למיתוס זה. ראשי דיו חליפיים הם זולים יותר מאלו המקוריים, ומבוססים על מילוי דיו בראשי דיו ממוחזרים. בכך שאנחנו מחזירים ראשי דיו ריקים אנחנו גם חוסכים כסף וגם תורמים לסביבה. חשוב לבדוק איך נעשה המילוי ובאיזו כמות ועל ידי מי.

רק חברות אמינות כמו רשתות מסודרות יבטיחו לנו ביטחון ואין שום בעיה להשתמש בדיו חלופי של חברות כאלו.

מעוניינים בטונרים או דיו למדפסת? השאירו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם

מיתוס שלישי: תמיד יקר יותר לקנות ראש דיו ברשתות הגדולות

האמת? לא ממש. לרוב, דווקא הרשתות הגדולות יכולות להרשות לעצמן לערוך מבצעים על ראשי צבע, וכן נותנים אחריות מלאה למוצרים – ולא רק למדפסת. הידיעה שיש לנו "אבא ואמא" למוצר שרכשנו, ושאם תהיה בו בעיה נוכל לחזור ולדרוש להחליף אותו, מרגיעה ולעיתים שווה כמה שקלים בחשבון.


מיתוס רביעי: אנשים תמיד יקנו זול בכל מה שקשור להדפסה

גם כאן נכונה לנו הפתעה – למרות שראשי הדיו הממוחזרים זולים יותר ואף ידידותיים יותר לסביבה, אנחנו קונים יותר ראשי דיו מקוריים – גם לבית וגם למשרד. בכתבה שהתפרסמה ברשת הציגו נתונים המראים כי רק 20% מהמשתמשים הביתיים במדפסת קונים ראשי דיו חלופיים/ממוחזרים (ממוחזרים אינם בהכרח בתוך ראש דיו ישן, אלא כאלו שאינם מקוריים) ורק 40% מהשוק המוסדי רוכשים דיו שאינו מקורי.


מיתוס חמישי: מדפסת לייזר תמיד תהיה יקרה יותר ולכן לא משתלמת

מדפסות הלייזר, כפי שידוע לכולנו, מחזיקות מעמד זמן רב יותר עם הטונר שלהם משום שהשימוש בחומר שבתוכו הוא קטן יותר והטונר מחזיק לאורך זמן. כיום, כשמדפסות הלייזר להדפסה בשחור לבן בלבד עולות כבר פחות מ-500 ש"ח, רבים רוכשים אותם לשימוש ביתי או משרדי. הטונר במדפסת זו אמנם יקר יותר, אך טונר ממוחזר יעלה כחצי ממחיר הטונר המקורי. מדפסת לייזר היא חד משמעית יותר חסכונית ומשתלמת מאחותה עם הזרקת הדיו.

וטיפ לסיום: לחיסכון של ממש בשימוש במדפסת, הגדירו את ההדפסה במחשב כטיוטה או טיוטה מהירה. ההבדל באיכות ההדפסה כמעט ולא יורגש בעין בלתי מזוינת, וראש הדיו יחזיק מעמד לזמן כפול כמעט

הזמינו עכשיו דיו וטונר למדפסת במחירים ללא תחרות​