הקשר בין עיצוב גרפי והדפסה על קנבס

נכתב ע"י עורך ראשי on 13 ביוני 2017 and posted in הדפסה.

עיצוב גרפי, או גם בשמו הקצר יותר גרפיקה, הוא כל מה שקשור לעולם הדפוס, האינטרנט ואף הטלוויזיה והקולנוע. לא משנה עם איזה מוצר אתם מתעסקים, כיוון שעיצוב גרפי הוא ה-דבר שמאפשר לכם למכור אותו ללקוחות. העיצוב הגרפי מגיע לכל פינה בעולמנו מהפקות דפוס מסורתיות ועד הדפסה על קנבס, הכנת רול-אפים ומתקני תצוגה ומה לא.

אפשר לומר שעיצוב גרפי החל כבר לפני עשרות אלפי שנים, עת צייר האדם הקדמון את ציוריו על גבי מערות. כבר אז ניחן האדם בחוש אומנותי, והייתה בו תשוקה לבטא את עולם הטבע באמצעים גרפיים. תשוקה זו התפתחה והלכה בחלוף העידנים, וכיום נמצאת בשיאה בתי דפוס המספקים שירותי עיצוב גרפי, משרדי גרפיקה ועיצוב ועוד. אין ספק, כמובן, שעידן המחשוב והדיגיטציה, שהחל לבצבץ ולתפוס תאוצה כבר בשנות ה-80 של המאה ה-20, תרם רבות להתפתחותו של תחום העיצוב הגרפי. אלמלא המחשב ותוכנות הגרפיקה הנמצאות בו, היינו עדיין נמצאים בשלב שבו אריזות ושקיות מודפסות באמצעים ישנים יותר, המסרבלים את העבודה לאין-ערוך.

כל מי שבנפשו בוערת התשוקה לעצב, יכול לעשות זאת גם ללא הכשרה מקצועית. מספיק שיש בידינו מחשב ותוכנות מקצועיות ואנחנו על הדרך הנכונה. אומנם כדי להתקבל לעבודה בתחום העיצוב הגרפי, בדרך כלל יש צורך בלימודים רלוונטיים ובניסיון מעשי; אבל שום דבר אינו מהווה תחליף לכישרון מולד וליכולת ביצועית ביד-אומן.

הדפסה על קנבס
הדפסה על קנבס היא סוג של עבודת גרפיקה מתקדמת במיוחד, המאפשרת להדפיס ציור או תמונה קיימים על גבי בד קנבס. התוצאה המתקבלת היא תמונה בכל גודל, המקנה תחושה כאילו מדובר בדבר האמתי. הדפסה על קנבס יכולה להתבצע במספר שיטות, כגון העברה ישירה לקנווס או הדפסה על גבי קנווס. לכל שיטה יתרונותיה וחסרונותיה, בהתאם לצורכי הלקוח ולדרישותיו.

אז בשביל מה בכלל צריך הדפסה על קנבס? נניח שברצונכם לקנות יצירת אומנות כזו או אחרת, ומסתבר לכם שעלותה גבוהה מדי; הרי לא כל אחד יכול להרשות לעצמו להוציא אלפי שקלים על ציור. הדפסה על קנווס מאפשרת לכם ליצור העתק של יצירת האומנות על גבי בד קנבס איכותי. כך תוכלו ליהנות מיצירת האומנות שבחרתם, ללא העלויות הכספיות הגבוהות הכרוכות ברכישת היצירה המקורית. התוצר הסופי של הדפסה על קנבס הוא תמונה באיכות משובחת, שכיף לתלות בסלון, בחדר השינה או במשרד.

היום ניתן לבצע הדפסה על קנבס הן בבתי דפוס והן בבתי עסק קטנים יותר, כגון משרדי עיצוב גרפי ואף חנויות המבצעות הדפסות והעתקות. הכול תלוי בהשקעה הכספית המרבית אותה אתם מעוניינים להוציא, וכן באיכות התוצר הסופי. שיהיה בהצלחה!