תפריט סגור

טונר למדפסת – מה זה וכיצד לקנות אותו

לצד ראשי דיו, שנחשבים למוצר הכי חשוב והכי משמעותי בעולם המדפסות, מלבד המדפסות עצמן כמובן, קיים מוצר נוצר שאנחנו צריכים להכיר, שכן נהוג להשתמש בו בלא מעט מדפסות, והכוונה לטונר למדפסת.

על פניו טונר למדפסות, בדיוק כמו דיו למדפסת קאנון או דיו למדפסות בראדר, הרי שגם אמצעי זה מאפשר לנו לבצע הדפסות ברמות שונות, הן בצבע והן בשחור לבן. ההבדל בין שתי האופציות הנ"ל, בא לידי ביטוי במבנה ובסגנון העבודה.

להבדיל מראשי דיו רגילים, הרי שטונר למדפסת היא למעשה אבקת דיו אשר עברה תהליך של המרה, כך ניתן להשתמש בה באמצעות זרמים חשמליים שמתאימים לסוג ההדפסה שאנחנו רוצים לייצר, ובכל פעם כשחלק מסוים של הנייר עובר לפני הטונר, הוא שולח את האבקה בהתאם לכמות הנדרשת בשביל לייצר את התמונה או את הטקסט המודפס, הנדרש על פי הצורך.

צריך לומר, מחירי טונרים יקרים יותר ממחירים של ראשי דיו, בגלל המבנה והאיכות שלהם, מעבר לכך, אנחנו יכולים לדעת, פחות או יותר, מה כמות העמודים שניתן להדפיס או שהדפסנו באמצעות הטונר (זה נכון בפרט במדפסות משוכללות). כך שאנחנו יכולים לדעת, איזה טונר לקנות למדפסת.

יתרונות וסוגים של טונרים

אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של יתרונות לטונרים. בין היתר, ניתן לבצע כמות הדפסות גדולה יותר מאשר בראשי דיו, אנחנו יכולים ליהנות משימוש הרבה יותר יעיל ונכון של אבקת הדיו להבדיל מראש דיו שעובד בצורה פחות מבוקרת והרבה פחות יעילה. לכן, גם שימוש בראשי דיו הוא הרבה יותר יקר, למרות שעל פניו הטונר עולה יותר. בסיכומו של דבר, המחיר של הטונר יוצא זול יותר אם בוחנים את כמות ההדפסות הסופית.

כאמור, אנחנו יכולים למצוא טונרים מסוגים שונים, ההמלצה היא לקנות טונר של יצרן מוכר למרות שזה עולה לא מעט. אם אין אפשרות לשלם את המחיר השלם, אזי שאנחנו יכולים לקנות מוצר טונר רגיל, שעולה פחות והביצועים יכולים להיות דומים.

ניתן לרכוש טונרים למדפסות בשלל חנויות, בין אם מדובר בחנויות לציוד מחשבים, חנויות לציוד מדפסות ועוד.

הזמינו עכשיו דיו וטונר למדפסת במחירים ללא תחרות​